amstaff i niemowlę
Źródło: youtube.com/Rafael Veloso

Amstaff wskakuje na łóżko, gdzie śpi niemowlę. Właściciel nie jest w stanie go powtrzymać

28 Września 2020

Amstaff z nagrania po prostu nie mógł się powstrzymać. Gdy tylko zobaczył, że na łóżku śpi malutkie dziecko w nosidełku, chciał się znaleźć jak najbliżej malucha. Tata dziecka był obecny, jednak ciężko było mu odwieść psa od zrealizowania jego pomysłu. Wszystko zostało nagrane.

Amstaff przez wielu postrzegany jest jako niebezpieczny pies obronny, który przy najbliższej okazji rzuci się na człowieka. Ten stereotyp jest bardzo krzywdzący dla rasy - dotyka to przede wszystkim psy, które przez takie opinie nie mogą znaleźć domu lub są oddawane przez właścicieli bojących się o dzieci, czy inne zwierzęta. Jak jest jednak naprawdę? Wystarczy zobaczyć to nagranie z udziałem psa i dziecka, by zrozumieć prawdziwą naturę tej rasy.

Na zdjęciu ukrywa się kot. Większość ludzi nie jest w stanie go znaleźć bez podpowiedzi, dasz radę?Na zdjęciu ukrywa się kot. Większość ludzi nie jest w stanie go znaleźć bez podpowiedzi, dasz radę?Czytaj dalej

Amstaff podchodzi do dziecka

Na nagraniu widzimy, jak postawna suczka siedzi na podłodze i uporczywie wpatruje się w to, co znajduje się na łóżku. Jest to nosidełko, w którym śpi niemowlę. Właściciel psa gestem daje muu do zrozumienia, że nie może jeszcze wejść na łóżko i powstrzymuje go ręką. W pewnym momencie zmienia jednak zdanie i w końcu pozwala zwierzakowi zobaczyć malucha z bliska. Uradowany i podekscytowany amstaff natychmiast wskakuje na materac i ostrożnie podchodzi do nosidełka. Niemal od razu wsadza cały pysk do środka i zaczyna obwąchiwać dziecko. Ojciec musi powstrzymywać suczkę i stara się delikatnie sprawić, by nieco się odsunęła, jednak nie jest to proste. Amstaff po prostu nie może pohamować ekscytacji i raz za razem dotyka pyszczkiem niemowlęcia, mimo próśb swojego pana.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Myślała, że padła ofiarą nieśmiesznego żartu. Po 10 latach znaleziono jej kota, niewiarygodne, co się z nim stało
Sądzili, że uratowali szczeniaki. Aż zastygli, kiedy usłyszeli, że to wcale nie są psy
3. Niemożliwe zachowanie 2 psów. Nagranie kierowcy jest hitem, nikt nie potrafi go wyjaśnić

Suczka bardzo stara się słuchać poleceń właściciela, jednak nie jest jej łatwo. Widać, że najchętniej dokładnie obwąchałaby niemowlę po swojemu, jednak wie, że powinna być posłuszna. Po kilku niezbyt udanych próbach utrzymania dystansu, w końcu poddała się i położyła obok, machając ogonem wyraźnie skonsternowana, ale i ucieszona obecnością dziecka. Właściciel pochwalił suczkę z jej grzeczne zachowanie, na co psina całkiem się zrelaksowała - zaczęła radośnie machać ogonem i oblizywać nosidełko.

Amstaff: charakter

Choć wielu uważa, że amstaffy to z natury groźne psy, nic bardziej mylnego. Wszystko zależy od wychowania. Ważne jest odpowiednie szkolenie od małego, bowiem psy tej rasy potrafią być bardzo uparte i dominujące, jednak jeśli zadba się o wychowanie psa od szczeniaka, te cechy zostaną wyparte przez bardziej pozytywne. Amstaff jest bardzo inteligentnym i wrażliwym psem, w dodatku serdecznym i przyjacielskim. Hodowcy zalecają, by od małego miał styczność z małymi dziećmi i innymi zwierzętami. Przywiązuje się do właścicieli i zrobi wszystko, by ich obronić, podobnie jest z dziećmi, dla których amstaffy są świetnymi opiekunami.

ZOBACZ WIDEO:

Pies rzucił się do jeziora by ratować bezbronne maleństwo. Nagrano wzruszającą akcję ratunkowąPies rzucił się do jeziora by ratować bezbronne maleństwo. Nagrano wzruszającą akcję ratunkowąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziecko z autyzmem nie radziło sobie w szkole. Nauczycielka wysłała mu wzruszający list
  2. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne
  3. Chciała pomóc uwięzionym w górach trzem cane corso. Niespodziewana reakcja zwierząt
  4. Beagle zauważył swoje odbicie w szybie. Jego reakcja rozbraja, czysta komedia
  5. Właściciel próbuje ignorować swojego labradora. Pies nie zamierza się łatwo poddać
  6. Pilne wiadomości dla Polski. IMGW wydał ostrzeżenie

źródło: youtube.com, fajnyzwierzak.pl

Następny artykuł