Amstaff z Wrocławia zagryzł dwa psy
Źródło: pixabay/Crazypitbull

Amstaff zaatakował dwa psy we Wrocławiu. 14-letnia dziewczynka próbowała obronić swojego pupila

15 Maja 2020

Amstaff dwukrotnie zaatakował spacerujące psy. Niestety, jeden z czworonogów nie przeżył napaści.

Do dramatycznych wydarzeń doszło we Wrocławiu. Na Grabiszynie, jednej z dzielnic dolnośląskiego miasta, rozegrały się okropne wydarzenia.

Amstaff pogryzł dwa psy we Wrocławiu

Amstaff zatkował dwukrotnie w bardzo zbliżonym do siebie czasie. Pierwszy raz w kwietniu, pies rzucił się na buldoga francuskiego. Pozostawiony pod sklepem czworonóg przyczaił się na spacerującego psa, błyskawicznie się na niego rzucił. Amstaff zerwał się ze smyczy i zaatakował zwierzę. Po chwili na miejscu pojawił się właściciel, który próbował go uspokoić, lecz nie dało to żadnego efektu. Buldog był bardzo poturbowany, teraz wymaga długotrwałej opieki weterynaryjnej.

Drugi raz zwierzę zaatakowało małego shih tzu, który spacerował u boku 14-letniej dziewczynki. Amstaff ponownie został pozostawiony bez opieki pod sklepem. Na widok psiaka, rzucił się na niego. Nastolatka próbowała ochronić swojego przyjaciela.

- Pies z łatwością zerwał się ze smyczy i rzucił się na moją córkę. Moja córka szybko wzięła naszego pieska na ręce, amstaff szarpał dziecko i usiłował zrzucić jej z rąk naszego psa. Nasz Teodorek został zagryziony, był cały połamany, konał na rękach córki – napisała na Facebooku matka dziecka.

Kobieta, będąca świadkinią całego incydentu, relacjonowała, że mężczyzna po prostu uciekł. Wziął swojego amstaffa i zbiegł z miejsca zdarzenia, nie zwracając uwagi na rozgrywający się dramat.

- Policjanci przeprowadzili już czynności w tej sprawie pod kątem niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Ustaliliśmy dane właściciela psa, mężczyzny podejrzewanego o ten czyn – wyznał Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu dziennikarzowi Onetu.

DZISIAJ GRZEJE:1. Sfinks znalazł nietypowe miejsce do kąpieli. Nagranie powala na łopatki2. Mówią, że jestem najbrzydszym psem na świecie. Czy zasługuje na miłość?

Czekamy na Wasze informacje

swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Amstaffy powinny być pod opieką właścicielaAmstaffy powinny być pod opieką właściciela
unsplash/David_Taffet

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężko w to uwierzyć, ale na zdjęciu jest aż sześć kotów. Tylko 5% osób zauważa szóstego za pierwszym razem
  2. W Warszawie przyszły na świat baśniowe stworzenia. Magiczny widok w jednym ze stołecznych parków
  3. Kot wszedł do pralki i zrobił niewiarygodną rzecz. Właściciele wszystko nagrali
  4. Zauważyła zabłąkanego psa przy ulicy. Szczegóły tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  5. Dron udający kolibra nagrał niezwykłe zjawisko w świecie zwierząt. Wideo zachwyca
  6. Husky uciekł z domu. Kamery zdradziły powód jego zachowania, właścicielka nie mogła uwierzyć

Źródło: onet.pl, wroclaw.naszemiasto.pl

Następny artykuł