amstaff biegnie
Źródło: pixabay.com/susanne906

Nie zapanował nad amstaffem, pies ugryzł kobietę w twarz. Policja szuka nieodpowiedzialnego właściciela

14 Września 2020

Amstaff biegał bez smyczy po podkieleckiej wsi Chęciny. W pewnym momencie rzucił się na 21-letnią kobietę, gryząc ją w twarz. Ranna trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy szpitala w Kielcach. Dzięki szybkiej interwencji chirurga uda jej się uniknąć trwałego oszpecenia. Pies trafił ją w nos, rany twarzy są pod tym względem szczególnie niebezpieczne.

Amstaffy mają reputację psów agresywnych i niebezpiecznych. Jak w wypadku większości czworonogów, to jak zachowuje się zwierzę zależy w dużej mierze od jego wychowania i socjalizacji, a także spełniania jego potrzeb psychofizycznych. Potrzebują one dużo ruchu i aktywności, bezczynność lub zamknięcie w ciasnym boksie będzie dla nich źródłem frustracji. Od pierwszych tygodni życia powinny być oswajane z towarzystwem ludzi i innych zwierząt. Poleca się je raczej doświadczonym opiekunom psów, którzy będą umieć zadbać o ich dobre samopoczucie.

Suczka straciła wszystkie szczenięta. Nie mogła się pozbierać, wtedy wolontariusze wpadli na genialny pomysłSuczka straciła wszystkie szczenięta. Nie mogła się pozbierać, wtedy wolontariusze wpadli na genialny pomysłCzytaj dalej

Amstaff rzucił się na kobietę

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 12 września, zgłoszenie wpłynęło do chęcińskiej policji w poniedziałek rano. Jak na razie nie wiadomo do kogo należy agresywne zwierzę. W momencie ataku nie było na smyczy, nie zauważono również żadnej obroży lub formy identyfikacji amstaffa. Ataki psów na ludzi zdarzają się stosunkowo rzadko. Zwierzęta zazwyczaj nie starają się zrobić człowiekowi krzywdy, jeśli jednak do nich dochodzi, winę ponoszą zazwyczaj nierozsądni właściciele, którzy nie umieją upilnować potencjalnie niebezpiecznego pupila. W wypadku amstaffów warto zastosować szczególne środki ostrożności. To w końcu rasa wyhodowana do uczestnictwa w walkach psów. Poszczególne pary były do siebie dobierane tak, by otrzymane zwierzęta były jak najagresywniejsze i waleczne.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Staruszka straciła ukochanego psa. Wtedy rodzina sprawiła jej najlepszą niespodziankę, płakać się chce
2. Pies podczas pogrzebu nie chciał odejść od trumny swojego pana. Po ceremonii zrobił rzecz, która powaliła wszystkich na kolana

Policja szuka amstaffa oraz jego właściciela

Policjanci wciąż próbują ustalić do kogo należy agresywne zwierzę. Mundurowym zależy między innymi na ustaleniu, czy pies był szczepiony. Amstaff mógłby w innym wypadku przenosić wściekliznę lub inne groźne choroby.

- Działania polegają na sprawdzeniu, czy w okolicach gminy Chęciny mieszka osoba posiadająca przypominającego amstaffa psa. Czworonóg to pies luźno biegający, poszkodowana nie wiedziała, do kogo należy, wcześniej nie miała też żadnego kontaktu z tym psem. Na razie nie wiadomo co to za pies, jak wygląda, czy był szczepiony. Właśnie to ustalamy - powiedział Super Expresowi mł. asp. Karol Macek z kieleckiej policji.

Za nieupilnowanie groźnego zwierzaka właścicielowi grożą poważne konsekwencje, w tym zakaz sprawowania opieki nad zwierzętami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 6240 zł do twojej emerytury. Mało kto o tym wie, ale możesz liczyć na dodatkowe pieniądze
  2. Suczka została znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z desperacji próbowała zjeść koc
  3. Lubuskie: znaleziono zwłoki łabędzi, prawdopodobnie "przeszkadzały" w nielegalnym połowie ryb. Policja szuka sprawców
  4. Dziecko siedzi na podłodze z gigantycznym, 4-metrowym pytonem. Rodzice spokojnie nagrywają, internauci są oburzeni
  5. Turysta chciał być zabawny i wepchnął małpę do wody. Natychmiast dostał lekcję, którą zapamięta do końca życia
  6. Córka Adama Małysza powaliła wszystkich na kolana. Wygląda jak Afrodyta na zdjęciu z wakacji

źródło: se.pl

Następny artykuł