Akita na schodach
Źródło: youtube/ Lyovon

Akita panicznie boi się ruchomych schodów. Właściciel pomógł mu przezwyciężyć lęk, brawo

7 Września 2020

Akita inu za każdym razem przeżywa ogromny strach, gdy jego właściciel zabiera go ze sobą w podróż metrem. Przyczyną lęku nie jest wcale głośny pociąg czy tłum ludzi gromadzący się na stacji. Największym powodem obaw czworonoga są automatyczne schody ruchome. Mężczyzna dodał pupilowi otuchy w przezabawny sposób. Przechodnie sfilmowali wybryki psa i opublikowali w Internecie. Uwaga przy oglądaniu, brzuch może rozboleć ze śmiechu.

Akita inu jest rasą psów, która pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie ówcześnie hodowano je jako psy myśliwskie. Dziś dumny i pewny siebie akita inu o postawnej budowie spełnia przede wszystkim funkcje psa rodzinnego, który odnajduje się zarówno w domu z ogrodem, jak i mieszkaniu w bloku mieszkalnym. Pewien właściciel przedstawiciela tej rasy, który został nazwany Haku, często zabiera swojego czworonoga do środków publicznego transportu. Piesek nie sprawia problemów podczas jazdy pociągiem, ale nawet krótka chwila przejażdżki schodami ruchomymi wywołuje u niego skrajne emocje. Co poradził jego opiekun, aby ulżyć mu w przejmującym stresie?

Położyła dziecko w łóżku i wyszła. Gdy wróciła, zdębiała. W środku był ktoś innyPołożyła dziecko w łóżku i wyszła. Gdy wróciła, zdębiała. W środku był ktoś innyCzytaj dalej

Akita szaleje ze strachu, gdy musi użyć ruchomych schodów

Pewna osoba opublikowała w sieci nagranie, które szybko wzbiło się na wyżyny popularności. Widać na nim, że właściciel puszystego psa o imieniu Haku prowadzi go wprost na stację metra. Czworonóg grzecznie kroczy przy jego nodze, lecz w chwili, gdy staje przed schodami ruchomymi, dochodzi do protestu. Japoński pupil jest sparaliżowany obezwładniającym strachem i nie ma zamiaru z własnej woli wejść na poruszające się stopnie. Zaczął wyrywać się i ciągnąć w tył, dlatego mężczyzna musiał być od niego szybszy. Zdarzyła się przezabawna sytuacja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest tylko 5 typów właścicieli kotów. Którym z nich jesteś Ty?
2. Masz w domu psa? Szykuj portfel, już zdecydowane

Opiekun złapał pupila w pół i przytulił go mocno do piersi, po czym zaniósł razem ze sobą na ruchome schody. Piesek oparł tylne łapki o stopień i rozglądał się z zaciekawieniem wokół, podziwiając architekturę podziemi i przejeżdżających ludzi. Okazuje się, że gdy jego właściciel trzyma go blisko siebie, strach nie jest wcale taki wielki. Po kilku chwilach akita oparł przednie łapki o poręcz i zaprezentował wszystkim, jak powinni zachowywać się w komunikacji publicznej. Co za mądry czworonóg!

Nieuzasadniony lęk Haku powoli zaczął zanikać, wszystko to dzięki postawie jego pana. Może następnym razem wspólna przejażdżka nie będzie już ani trochę straszna?

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jechał jak wariat. Chcieli go ukarać, a skończyło się eskortą do szpitala
  2. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało pilny komunikat. Chodzi o nasze dzieci, rodzice muszą się dostosować
  3. Kundelek czekał na powrót pana. Nie wiedział najgorszego
  4. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  5. Którego kota z obrazka wybierasz? Test pozwoli ci poznać twój skryty, życiowy cel
  6. Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"

źródło: youtube.com

Następny artykuł