akcja
Źródło: youtube/thedod

Utworzyli ludzki łańcuch, aby uratować przerażonego psa. Najbardziej niezwykła akcja ratunkowa na świecie

15 Listopada 2020

Akcja ratunkowa psa wymagała bardzo dużo odwagi i pomysłowości. Zwierzę ugrzęzło w kanale wypełnionym wodą. Pies nie miał żadnych szans, aby samodzielnie się wydostać. Jeden z mężczyzn postanowił zsunąć się po ścianie kilka metrów w dół, aby uratować psa. Jednak później i on potrzebował pomocy, aby wrócić na górę.

Akcja ratunkowa miała miejsce 2 lata temu. To właśnie wtedy na kanale na youtubie The Dodo umieszczono filmik, który zebrał ponad 50 mln wyświetleń. Każda akcja ratunkowa jest szczególna, jednak tu grupa postronnych osób poświęciła swoje życie, aby uratować bezbronnego czworonoga.

Wróciła do domu i nogi się pod nią ugięły. Mina golden retrievera mówi wszystko, nie miał powodu do dumyWróciła do domu i nogi się pod nią ugięły. Mina golden retrievera mówi wszystko, nie miał powodu do dumyCzytaj dalej

Problemy podczas akcji ratunkowej

Pewien mężczyzna zsunął się po ścianie, aby wejść do kanału napełnionego wodą. Na dole znajdował się pies, który był przerażony i zrozpaczony. Z pewnością zdawał sobie sprawę, że tylko cud może go uratować. Tym cudem okazał się człowiek, a dokładniej grupa ludzi.

Mężczyzna wziął psa pod pachę i zbliżył się do ściany. Ludzie, którzy obserwowali całą akcję, wiedzieli, że muszą mu pomóc. Nie trzeba było ich prosić. Od razu zdecydowali się zrobić łańcuch.

Kilka osób przeszło przez barierkę, chwyciło się za ręce i zsunęło się po ścianie. Potrzeba było sporo siły, aby się utrzymać, jednak ściana miała kilka metrów wysokości. Szybko stało się jasne, że być może nie uda się uratować psa i mężczyzny, którzy byli na dole. Brakowało im kilkudziesięciu centymetrów. Ciężko było też podrzucić psa, aby go złapano. Ściana była bardzo stroma.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego kot nie śpi w nocy? Prawda może cię zaskoczyć
2. Marcin Daniec uratował życie ośmiu osobom. Zdumiewające wyznanie artysty
3. Prezydent Turkmenistanu kocha psy. W stolicy odsłonięto 15-metrowy pomnik jego ulubionej rasy

Sukces akcji ratunkowej

Akcja ratunkowa trwała niespełna 4 minuty, jednak oglądając wideo z akcji wydaje się, że dramat psa trwał dużo dłużej. Po kilku niepowodzeniach kolejne osoby przyłączyły się do tworzenia ludzkiego łańcucha. Ten pierwszy był za krótki i mężczyzna uwięziony na dole miał małe szanse, aby się złapać ręki osoby ratującej.

Kiedy więcej osób dołączyło do łańcucha, udało się stworzyć na tyle długi, aby wyciągnąć mężczyznę i psa z dołu. Zwierzę musiało być przerażone, jednak cierpliwie pozwalało sobie pomagać. Na szczęście są na świecie osoby, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Ostatnio pokazywaliśmy wam podobną akcję ratunkową. Tu też pies miał małe szanse na samodzielny ratunek. Grupa mężczyzn również weszła do wody, aby uratować zwierzę.

- Superbohaterowie!
- Ten mężczyzna nawet nie wiedział, czy będzie mógł wrócić na górę, a i tak zszedł na dół po psa. Wielki szacunek.
- Cały czas płaczę, to jest wzruszające - pisali internauci.

Zobaczcie wideo z akcji ratunkowej. Brawo dla nich wszystkich!

ZOBACZ WIDEO:

Dziecko przytuliło się do brzucha kota. Sekundy później stała się bardzo dziwna rzeczDziecko przytuliło się do brzucha kota. Sekundy później stała się bardzo dziwna rzeczCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Tusk nie mógł się powstrzymać, mocne słowa i zdjęcie z plaży podbijają sieć. Polskie morze zachwyca nawet późną jesienią
  3. Mały chłopiec otwiera prezent. W środku jest szczeniaczek, reakcja dziecka bezcenna
  4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
  5. Rolnik z polskiej wsi chciał zagłodzić krowę na śmierć. Absurdalny powód, nie mieści się w głowie
  6. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
  7. Polacy coraz rzadziej korzystają z gotówki. Wszystko przesuwa się w stronę elektronicznych płatności, ogromne zmiany

źródła: youtube

Następny artykuł