Agresywny pies
Źródło: youtube/Matt's World

"Spokojnie, on nie gryzie", czyli biegacz kontra agresywny pies. Monitoring nagrał niewyobrażalną scenę, finał mógł być tylko jeden

12 Listopada 2020

Agresywny pies nie potrafił zapanować nad złością na widok przebiegającego obok mężczyzny. Choć właścicielka czworonoga próbowała utrzymać go na smyczy, zwierzę nieoczekiwanie wyrwało się z jej objęcia. Monitoring uchwycił szokujący moment, gdy rozwścieczony pitbull rzucił się na biegacza.

Agresywny pies, który nieprzewidywanie rzuca się na przypadkowe osoby podczas spacerów to największa zmora strudzonych opiekunów. Chociaż kwestia ataków nieupilnowanych zwierząt na ludzi stale przewija się wśród wiadomości z kraju oraz świata, wciąż wielu właścicieli czworonogów bagatelizuje ten problem.

Czy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Wstrząsające nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń, aż chce się płakaćCzy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Wstrząsające nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń, aż chce się płakaćCzytaj dalej

Na widok biegacza agresywny pies zerwał się ze smyczy

Pies wiedziony instynktem terytorialnym jest w stanie wykrzesać z siebie tak olbrzymią siłę, że jego właściciel może w ciągu sekundy stracić nad nim panowanie. Uspokojenie sprowokowanego do ataku zwierzęcia potrafi być wymagającym zadaniem, w szczególności dla opiekunów o drobnej posturze ciała czy osób starszych.

Przekonała się o tym kobieta wyprowadzająca na spacer psa rasy pitbull. Nagranie pochodzące z monitoringu przedstawia moment, w którym właścicielka czworonoga stoi na poboczu ulicy i czeka aż jej podopieczny załatwi swoje potrzeby fizjologiczne. Niespodziewanie w kadrze zjawia się mężczyzna trenujący jogging.

Zwierzę dosłownie oszalało ze złości, kiedy ujrzało biegacza. Zaczęło się wyrywać i był gotowy, aby w każdej chwili rzucić się naprzód do ataku. Mężczyzna zignorował psa, ufając kobiecie, że utrzyma go na wodzy. Niestety, właśnie w tym momencie pitbull zerwał się ze smyczy i pobiegł za sportowcem.

Zdezorientowany mężczyzna próbował osłaniać się rękoma przed atakami agresywnego psa. Choć zwierzę miało założony kaganiec, sytuacja wygląda już na tyle groźnie, że biegacz zdecydował się posunąć do ostateczności. Skorzystał z momentu, gdy kobieta próbowała złapać psa i wskoczył na bramę prowadzącą na teren posesji. Sądził, że tylko w ten sposób uda mu się uratować przed pogryzieniem i wyjść cało z sytuacji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Wstrząsające nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń, aż chce się płakać
2. Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z "Rolnicy. Podlasie". Nikt się nie spodziewał
3. Weterynarz zdębiał, gdy zobaczył kota. Przez 30 lat pracy nigdy takiego nie widział

Bezpieczeństwo podczas spacerów kwestią priorytetową

To jednak nie koniec szokującej historii z udziałem pitbulla. Kiedy pies zorientował się, że nie może dosięgnąć biegacza siedzącego na płocie, zaczął biegać po okolicy w poszukiwaniu innej ofiary. Na szczęście tym razem obyło się bez poważniejszych urazów, jednak co by było gdyby agresywny zwierzak zaatakował małe dziecko?

Właściciele zwierząt, które mają tendencję do nagłych zrywów i wybuchów agresji, powinni zawsze pamiętać o tym, że ich niezmiennym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa innym psom i ludziom podczas spacerów. Pies musi być wyprowadzany na smyczy, a także mieć założony kaganiec.

Opiekunowie groźnych ras psów często twierdzą, że ich pies jest potulny i jeszcze nigdy nikogo nie ugryzł. Wbrew ich przeświadczeniu, tłumaczenia typu "to zabawa", "on tylko chce się przywitać" czy "spokojnie, mój pies nie gryzie" nie rozwiązują problemu.

Zgodnie z obowiązującym prawem właściciel zwierzęcia, który nie dopilnuje podopiecznego podczas spaceru, może zostać ukarany mandatem w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Chyba nikt nie chciałby zostać zmuszonym do pokrycia tak wysokiej grzywny, dlatego lepiej przeciwdziałać problemom behawioralnym zwierzaków niż cierpieć przez wyrzuty sumienia.

ZOBACZ WIDEO:

Samojed chce się przytulić do właściciela. Gdy otrzymał odmowę, mógł zrobić tylko jednoSamojed chce się przytulić do właściciela. Gdy otrzymał odmowę, mógł zrobić tylko jednoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zdenerwował się, gdy jego pani wyszła z domu. Z pomocą przyszedł mu przyjaciel kot
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  4. Polscy ekolodzy biją na alarm. Zwierzęta giną w zastraszającym tempie, niedługo nie będziemy mogli ich już nigdy zobaczyć
  5. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  6. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  7. Najgorsze, kardynalne błędy podczas pieczenia psujące smak ciast. Popełnia je mnóstwo osób, a wypieki się nie udają

źródło: wiemy.to

Następny artykuł