PILNE
Źródło: swiatzwierzat

Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala

25 Października 2020

Agresywne psy zaatakowały 4-letniego chłopca w Sieradzu. To kolejny przypadek pogryzienia dziecka w ciągu ostatnich tygodni. Aż cztery nieupilnowane zwierzęta wybiegły przez otwartą furtkę i rzuciły się z zębami na matkę z dwójką dzieci. Jak podają funkcjonariusze policji, w chwili wypadku właściciel psów był kompletnie pijany. Grozi mu wysoka kara.

Agresywne psy wybiegły na ulicę i zaatakowały matkę z dzieckiem. Do dramatycznych scen doszło tuż przed domem rodziny. W wyniku wypadku liczne rany odniósł zaledwie 4-letni chłopiec. Został brutalnie pogryziony w podudzia przez jednego z groźnych czworonogów należących do sąsiada. Dziecko trafiło do łódzkiego szpitala.

Odliczanie dobiegło końca, dziś swoje święto mają wszystkie unikatowe czworonogi. Jak świętujecie Dzień Kundelka?Odliczanie dobiegło końca, dziś swoje święto mają wszystkie unikatowe czworonogi. Jak świętujecie Dzień Kundelka?Czytaj dalej

Kolejny atak agresywnych psów na dziecko

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w godzinach popołudniowych w miejscowości Sieradz. Matka w towarzystwie dwóch synów w wieku 4 i 7 lat przyjechała samochodem pod własny dom. Kiedy rodzina wysiadła z auta, przez otwartą furtkę z posesji obok wyleciały cztery psy, które natychmiast się na nich rzuciły.

Zwierzęta przewróciły najmłodszego członka rodziny i szarpały zębami za podudzie. Krzyki dochodzące sprzed posesji zaalarmowały ojca dzieci, który w tamtym czasie przebywał w domu. Mężczyzna rzucił się na pomoc rodzinie i odgonił agresywne zwierzęta.

Pogryzionemu dziecku z kilkoma ranami podudzia została udzielona pomoc medyczna w łaskim i łódzkim szpitalu. Tam znalazło się pod opieką specjalistów. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ojciec dzieci próbował niezwłocznie porozmawiać z właścicielem agresywnych psów, lecz w chwili wypadku był on pod wpływem alkoholu i nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia.

Zwierzęta nie były szczepione

Policja ustaliła, że zwierzęta, które zaatakowały rodzinę, nie mają aktualnych szczepień. Powiadomiono inspektorat weterynarii oraz stację epidemiologiczną.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wpadka w programie na żywo. Gdy reporter spojrzał pod nogi, nie mógł nad sobą zapanować, widzowie o mało nie pękli ze śmiechu
2. Porozumienie osiągnięte, dotacje będą, ale nie dla wszystkich. Wiemy, kto może liczyć na pieniądze z budżetu UE
3. Pośrodku opuszczonej drogi znaleźli suczkę uwięzioną w worku. Kiedy zajrzeli do środka, nie mogli powstrzymać łez

Na właścicielu psa spoczywa obowiązek szczepienia psów, który wynika z ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Niedopełnienie tego obowiązku zagrożone jest grzywną, karą aresztu lub ograniczenia wolności – poinformowała TVP Agnieszka Kulawiecka z policji w Sieradzu.

Za brak aktualnych szczepień właścicielowi czterech psów grozi kara grzywny lub więzienia, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli jest się właścicielem psa, należy pamiętać, że brak wyobraźni może doprowadzić do tragedii – podkreśla policjantka.

To nie pierwszy przypadek pogryzienia dziecka przez agresywne psy w przeciągu ostatnich tygodni. Nie tak dawno doszło do tragedii w Przemyślu, gdzie 12-letni Kamil stracił życie. Nastolatek został zaatakowany przez amstaffa. Z kolei 13-letnia Iga z Kurowic na Dolnym Śląsku własnym ciałem obroniła małego psa, na którego rzuciło się zwierzę sąsiadów.

Właściciele zwierząt powinni mieć większą świadomość konsekwencji zachowania swoich podopiecznych. Eksperci zwracają uwagę, że skutki nieodpowiednich zachowań psów najczęściej wynikają z ludzkich błędów, takich jak np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie terminów szczepień, niewłaściwe warunki bytowe, brak szkoleń i dyscypliny.

Przełomowy wyrok w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Sędzia wymierzył kobiecie Przełomowy wyrok w sprawie znęcania się nad zwierzętami. Sędzia wymierzył kobiecie "alternatywną sprawiedliwość"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Został porzucony na ulicy, bo był brzydki. Udowodnił byłej rodzinie, jak bardzo się mylili
  4. Artur Szpilka pochwalił się nowymi tatuażami. Miłośnicy zwierząt nie kryją zachwytu
  5. Dramat w Lublinie. Znalazła ledwo żywego psa zakopanego pod wiaduktem. Spod ziemi wystawał mu tylko pyszczek
  6. “Niebieski księżyc” pierwszy raz od 70 lat. Datę niezwykłego zjawiska lepiej od razu zapisz w kalendarzu
  7. Ból gardła, kaszel, katar - na wszystko pomoże syrop, który zrobisz w domu. Składniki znajdziesz na spacerze w parku

Źródła: tvp.info.pl

Następny artykuł