Swiatzwierzat.pl
instagram/aga_wozniak_starak

instagram/aga_wozniak_starak

Agnieszka Woźniak-Starak z ważnym apelem do fanów. Zachęca do walki o prawa zwierząt

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Agnieszka Woźniak-Starak jest jedną z nielicznych osób publicznych w Polsce, która stale wykorzystuje swoją popularność w szczytnym celu. Dziennikarka oraz prezenterka Dzień Dobry TVN, a przede wszystkim wielka miłośniczka zwierząt niejednokrotnie angażowała się w akcje na rzecz naszych braci mniejszych. Tym razem zabrała głos w sprawie, która może odmienić ich przyszłość.

Agnieszka Woźniak-Starak nie wyobraża sobie życia bez zwierząt. Choć sama pomogła i zaadoptowała aż sześć psów, nie zapomina, że wciąż istnieje wiele czworonogów i nie tylko, które wymagają pilnego ratunku. W tym celu zaangażowała się w zwierzęcą petycję i zachęciła swoich fanów do udzielenia wsparcia.

Agnieszka Woźniak-Starak apeluje w ważnej sprawie: Zwierzęta nie mogą same walczyć o swoje prawa

Przed kilkoma dniami prezenterka znana ze stacji TVN opublikowała na swoim profilu na Instagramie zdjęcie bez makijażu, na którym trzyma na rękach ukochanego psa Pikusia. Za fotografią pani Agnieszki w naturalnym wydaniu krył się jednak ważny przekaz.

Trzymając w drugiej dłoni tabliczkę z wymownym hasłem #EUforAnimals, dziennikarka zajęła stanowisko w sprawie akcji prozwierzęcej. Organizatorzy promowanej przez nią petycji zwracają uwagę na cierpienie zwierzaków, łamanie ich podstawowych praw i wszelkie nadużycia, którym można by zapobiec, dzięki powołaniu specjalnego stanowiska.

- Zwierzęta nie mogą same walczyć o swoje prawa, to my jesteśmy ich głosem. I to my możemy sprawić aby ten głos był lepiej słyszalny – napisała pod zdjęciem prowadząca Dzień Dobry TVN. - Chcemy, żeby w Komisji Europejskiej był w końcu ktoś naprawdę odpowiedzialny za interesy i prawa zwierząt - unijny Komisarz ds. Dobrostanu Zwierząt. Możecie nam pomóc podpisując petycję na euforanimals.eu – dodała.

Kociątko

Wystające żebra, sama skóra i kości. Uratowane przed śmiercią kociątko zmieniło się do nie poznania

CZYTAJ DALEJ

Wspólne marzenie

Agnieszka Woźniak-Starak od lat głośno mówi o niesprawiedliwościach, jakie spotykają słabsze stworzenia. Za pośrednictwem mediów społecznościowych nieustannie przypomina, jak ważna jest walka o poprawę dobrostanu zwierząt.

Jednym z jej największych marzeń jest zmiana sposobu traktowania ich zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej. Właśnie dlatego domaga się utworzenia specjalnego stanowiska dla komisarza ds. dobrostanu zwierząt w Komisji Europejskiej.

- Jest mnóstwo ludzi, w tym ja, którzy marzą o tym, żebyśmy zaczęli traktować zwierzęta podmiotowo, a nie przedmiotowo, żebyśmy przestali postrzegać zwierzęta w kontekście jedzenia i jego jakości, a zaczęli na nie patrzeć jak na współistniejące, żywe byty. Powołanie Komisarza ds. Dobrostanu Zwierząt bardzo by w tym pomogło, taki głos jest potrzebny - stwierdziła Agnieszka Woźniak-Starak w rozmowie z Dzień Dobry TVN.


Apel skierowany do fanów wzbudził nie tylko uznanie dla celebrytki, ale również zapoczątkował falę podpisów pod petycją. Dzięki temu organizatorzy i wszystkie osoby wspierające akcję są o krok bliżej spełnienia ich wspólnego marzenia.

Doceniamy starania pani Agnieszki i my także przyłączamy się do akcji. Apelujemy o podpisanie zwierzęcej petycji. Link do strony w polskiej wersji językowej pozostawiamy tutaj.

Zobacz zdjęcia:Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Podobne artykuły

Karolina Korwin-Piotrowska

Gwiazdy i ich zwierzęta

Karolina Korwin Piotrowska krytykuje zachowanie celebrytów. Chodzi o modę na psie hybrydy

Czytaj więcej >
adam wiejak

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adam Wiejak znalazł bezpańskiego psa w Wigilię. Możliwe, że ktoś go porzucił przy drodze

Czytaj więcej >
Adam Stachowiak

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adam Stachowiak jakiego nie znacie. Muzyk przygarnął kota z ulicy

Czytaj więcej >
marta kaczynska

Gwiazdy i ich zwierzęta

Wielka radość w domu Marty Kaczyńskiej. Córka z nagrodami w zawodach jeździeckich. "Bardzo dobre zakończenie roku 2020"

Czytaj więcej >
Izabela Zeiske z pieskami

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adoptowała suczkę z pseudohodowli, kolejny raz ruszyła na pomoc zwierzętom. Izabela Zeiske z "Gogglebox. Przed telewizorem" o nowych wyzwaniach

Czytaj więcej >
Adrianna Grotkowska

Gwiazdy i ich zwierzęta

Adrianna Grotkowska uratowała kotkę przed śmiercią. Czy ktoś celowo porzucił ją podczas przedświątecznych zakupów?

Czytaj więcej >