Nietypowy urzędnik zachęci do adopcji
Źródło: facebook.com/UMOstrow

Reksio zachęca do adopcji. Nietypowy urzędnik w Ostrowie Wielkopolskim

12 Lutego 2021

Prezydentka Ostrowa Wielkopolskiego zachęca wszystkich mieszkańców do adopcji zwierząt z miejskiego schroniska. Aby przekonać nieprzekonanych zatrudnili niezwykłego urzędnika. Jest nim Reksio - pies pochodzący właśnie z lokalnego przytuliska dla zwierząt. Czy akcja odniesie skutek?

Beata Klimek, prezydentka Ostrowa Wielkopolskiego, zachęca wszystkich mieszkańców do adopcji zwierząt z miejskiego schroniska. - Z ogromną przyjemnością przedstawiam wam mojego nowego współpracownika - to Reksio, starszy nieco schorowany piesek z naszego schroniska, który zostanie z nami w urzędzie w czasie najbliższych mroźnych dni - napisała w swoich mediach społecznościowych.

Pies urzędnik zachęca do adopcji

Zwierzak trafił do urzędu miasta w środę. Został zabrany ze schroniska w Wysocku Wielkim. Akcji "miejskiej adopcji" towarzyszyło przekazanie przez urzędników z Ostrowa niezbędnych dla schroniska rzeczy - poduszek, plandek, koców, które zostały zebrane w specjalnej akcji.

Jak informuje prezydentka w swoich kanałach, Reksio już się zadomowił w urzędowym gmachu. Włodarzyni Ostrowa podkreśla, że stworzenie skradło serca wszystkich urzędników. Klimek zachęca wszystkich mieszkańców do angażowania się w pomoc dla lokalnego schroniska oraz adopcję zwierząt.

- Jestem też niezwykle wdzięczna wszystkim tym ostrowianom, którzy w potrzebie w ostatnich dniach wsparli schronisko - pisała Klimek.

Pies przeżył traumę, krył się po kątach. Dzięki adopcji otrzymał drugą szansę, jest szczęśliwyPies przeżył traumę, krył się po kątach. Dzięki adopcji otrzymał drugą szansę, jest szczęśliwyCzytaj dalej

Miasto wspomoże adopcję

Ostrów Wielkopolski planuje wspomóc mieszkańców decydujących się na adopcje zwierząt. Miasto chce zapewnić środki na sterylizację i kastrację oraz chipowanie zwierząt. Dzięki takim działaniom ograniczony zostanie problem bezdomności wśród zwierząt.

- W 2021 r. na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami miasto chce przeznaczyć 516 tys. zł. Z tego 100 tys. zł zaplanowano na czipowanie, sterylizację i kastrację zwierząt mających właścicieli, których nie stać na pokrycie kosztów z tym związanych. Nowością w programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami ma być też czipowanie kotek wolno żyjących - podaje Polsat News powołując się na dane z ratusza Ostrowa.

Pod koniec lutego ma odbyć się sesja rady miasta, na której rajcy zdecydują, czy na propozycje przygotowane przez prezydentkę znajdą się pieniądze w budżecie miasta. Trzymamy kciuki!

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł