najsmutniejszy pies
Źródło: Jessica Williams

Wszyscy ostrzegali ich przed adopcją najsmutniejszego psa w schronisku. Nie posłuchali

9 Października 2020

Adopcja psa wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i nie każdy jest gotów na taki obowiązek. Ta para była jednak zdecydowana. Ale kiedy podjęli już decyzję, któremu psiakowi chcą dać nowy dom, wszyscy im go odradzali. Jednak oni nie posłuchali nikogo - wiedzieli, że akurat ten, najsmutniejszy pies w schronisku musi zostać członkiem ich rodziny.

Adopcja psa już od dawna chodziła im po głowie. Jessica i Jared niedawno zamieszkali razem, a wcześniej umówili się, że właśnie wtedy przygarną jakieś zwierzę. Jessica była szczególnie podekscytowana - od zawsze marzyła o psie, a fakt, że razem z chłopakiem będą opiekować się zwierzakiem potrzebującym mnóstwa miłości, bardzo ją ucieszył. Całymi dniami przeglądała więc ogłoszenia, by znaleźć tego jedynego psa, któremu dadzą nowy dom.

Kotka zapomniała, jak używa się kuwety. Nagranie obejrzały już tysiące internautówKotka zapomniała, jak używa się kuwety. Nagranie obejrzały już tysiące internautówCzytaj dalej

Adopcja psa była ich marzeniem

Podczas poszukiwań natknęła się na zdjęcie psa, o którym wiedziała, że jest tym jedynym. Psiak o imieniu Benji miał tak smutny wyraz twarzy, że Jessica zwyczajnie nie mogła mu się oprzeć. Ze strony schroniska dowiedziała się, że pies nie bardzo ufa ludziom, a do tego stracił bardzo dużo sierści. Jej jednak zupełnie to nie przeszkadzało i namówiła chłopaka, by odwiedzili smutnego psa w schronisku. Jechali sześć godzin, aż w końcu go zobaczyli.

- Znajdował się w placówce od 10 dni i nie radził sobie tam dobrze. Warczał na ludzi, którzy przechodzili obok. Nigdy nie widziałam smutniejszego psa i po prostu musieliśmy mu pomóc - przynaje Jessica dla "The Dodo".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego oczy zwierząt świecą w ciemności? Odpowiedź wcale nie jest oczywista

2. Fatalne informacje dla właścicieli psów. Nikt nie spodziewał się przykrych wiadomości
3. Kundelek ze schroniska nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Bardzo się bał, dopiero jedna kobieta zmieniła jego los

Najsmutniejszy pies w schronisku

Jednak personel ostrzegał parę przed adopcją Benjiego. Uprzedzili ich, że pies nie ufa ludziom i jest wyjątkowo smutnym, skrzywdzonym zwierzakiem. Jessica i Jared nie chcieli jednak o tym słyszeć.

- Powiedzieli, że nie jest przyjazny i odmówili zabrania nas do pokoju, w którym moglibyśmy go poznać. Wiedzieliśmy, że jeżeli go stamtąd nie zabierzemy, to zostanie uśpiony - mówiła Jessica.

Personel musiał w końcu poddać się prośbom pary. Jessica i Jared udali się w trudną podróż z psiakiem z powrotem do domu. Jazda nie była dla kundelka łatwa, podobnie jak pierwsze dni w nowym domu. Benji nie ufał do końca nowym opiekunom, jednak już po kilku dniach zupełnie zmienił nastawienie! Gdy poczuł, że ludzie nie stanowią dla niego zagrożenia, a nowy dom jest zupełnie bezpieczny, piesek zaczął się otwierać. Po paru tygodniach był już innym psem, a po jego smutnej minie nie było ani śladu. To wspaniały dowód na to, jak adopcja zmienia życie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pies najsmutniejszy

Benji po adopcji stał się zupełnie innym psem.

Kundelek ze schroniska nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Bardzo się bał, dopiero jedna kobieta zmieniła jego losKundelek ze schroniska nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Bardzo się bał, dopiero jedna kobieta zmieniła jego losCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 10 lat ciągle jest w ciąży. Pragnie mieć jeszcze więcej dzieci, jak dziś wygląda rodzina?
  2. Kotek próbuje wejść do góry po ślizgawce. W końcu na ratunek przychodzi jego mama
  3. Wysiadła z samochodu i zobaczyła nadbiegające psy. Niewiarygodne, jakie zgotowały jej powitanie, wszystko się nagrało
  4. Władze Krakowa podjęły decyzję. Chodzi o dorożki na Rynku Głównym
  5. Pokazał, co wyrabia ze swoimi psami, gdy nikt nie patrzy. Zachowanie border collie wprawia w zachwyt
  6. Nauczyciel się wygadał nt. szkolnych wycieczek. Rodzice nie będą zadowoleni

źródło: TheDodo

Następny artykuł